Lütfen Javascripti Aktif Edin
Güvenlik
GÜVENLİK
Bir CAPTCHA resmini görüntüleme konusunda sıkıntı yaşıyorum. Ne yapabilirim?
Bir CAPTCHA resmini göremiyor veya metni okuma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, yeni bir resim almak için tarayıcınızı yenileyin. CAPTCHA'lar temel olarak resimleri kullansa da, görme engelliler için sesli sürümleri de mevcuttur. Sesli sürüme erişmek için metin kutusunun yanındaki Uluslararası Erişim Simgesi resmi (tekerlekli sandalye simgesi) olarak görüntülenen bağlantıyı tıklayın. Bu resmin alternatif metni "Dinleyin ve duyduğunuz numaraları yazın" şeklindedir. CAPTCHA, işitme ve görme engelliler topluluğu için desteklenmez.
CAPTCHA nedir ?
CAPTCHA (İnsan ve Bilgisayar Ayrımı Amaçlı Tam Otomatik Genel Turing Testi), sınama-yanıt doğrulaması olarak bilinen bir güvenlik önlemidir. CAPTCHA spam ve şifre çözme koruması sağlanmasına yardımcı olur. Bunun için sizden basit bir testi yanıtlamanızı isteyerek şifre korumalı bir hesaba girmeye çalışan bir bilgisayar değil insan olduğunuzu kanıtlamanızı sağlar. CAPTCHA testleri, deforme edilmiş bir resim şeklinde görünen rastgele oluşturulmuş harf ve/veya rakam dizisi ile bir metin kutusu olmak üzere iki temel parçadan oluşur. Bir testi geçmek ve insan olduğunuzu kanıtlamak için resimde gördüğünüz karakterleri metin kutusuna girmeniz yeterlidir.
Güvence nedir ?
Faturamatik Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu A.Ş. güvencesiyle yasal düzenlemelere uygun şekilde faaliyet yürütülür.
Güvenlik Kodu(CVC2) nedir ?
Güvenlik kodu tüm kredi kartlarının arka yüzünde bulunan 3 haneli numaradır.Artık tüm kredi kartı ile yapacağınız fatura ödemelerinizde bu numarayı da girmek zorundasınız. Bu numarayı sormamızdaki amaç kredi kartı güvenliğini daha da arttırmak sizlerin sitemizden en güvenli şekilde ödemelerinizi yapmanızı sağlamaktır. Güvenlik kodu onayı Banka Sanal POS sisteminin sunduğu yeni bir hizmettir. Ortakmarketim ülkemizdeki ve dünyadaki en son gelişmeleri takip ederek güvenli ödemeleriniz için en son gelişmeleri sizlere sunmaya devam edecektir.
Güvenlik Kodu Kartımda Nerede Yazılı ?
Bu 3 haneli numara kartınızın arka yüzünde yazılıdır. Aşağıda çeşitli kart örnekleri bulunmaktadır. Kendi kartınız ile aşağıdaki kartları kıyaslayarak kartınıza ait güvenlik kodunu bulabilirsiniz.
Hangi banka alt yapısı ile ödemeler yapılır ?
Faturamatik Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu A.Ş. nin anlaşmalı bankaları yapılır. Ödemeleriniz güvence altındadır.
Kartımdan isteğim dışında tahsilat yapılabilir mi?
3D güvenlik olduğu için kredi kartınızdan ancak bankanıza kayıtlı olan cep telefonuna gelen şifre ile giriş yapılabilmektedir.
Kredi kartı güvenliği
Ortakmarketim.com.tr, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için her zaman en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kredi kartı güvenliği konusunda sitemizin güvenlik departmanı da yardıma hazır! Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Güvenlik anlaşmamızla ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen sayfanın sağ alt köşesindeki GlobalSign logosunu tıklayın.
Kredi kartıyla alışveriş yaparken güvende miyim?
Ortakmarketim.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Ayrıca; sitemizden yapacağınız tüm ödemelerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. EV SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce ödeme yapabilirsiniz.
Ortakmarketim neden CAPTCHA kullanıyor?
Ortakmarketim, bilgilerinizin güvenliğini sağlama konusunda kararlıdır. CAPTCHA, hesabınıza yalnızca doğru şifreye sahip bir kişinin girmesini sağlayarak uzaktan dijital giriş yapılmasını engeller. CAPTCHA'nın işe yaramasının nedeni, bilgisayarların deforme edilmiş bir resim oluşturup yanıtı işleyebilmesi ancak testi bir insanın geçmesi için çözmesi gereken şekilde çözememesidir.
Ortakmarketim ne zaman CAPTCHA kullanıyor?
Ortakmarketim, en hassas hesap erişim noktalarındaki güvenliği artırmak için CAPTCHA kullanır. Şu durumlarda CAPTCHA ile karşılaşabilirsiniz
  • Yeni bir Ortakmarketim hizmetine kaydolurken
  • Mevcut bir hesabın şifresini değiştirirken
SSL Nedir ?
SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. SSL sertifikaları hiç bir zaman yazdığınız kodun veya web sitenizin güvenliğini sağlamaz. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
3D Secure nedir?
3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan ödemelerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.
3D Secure neden güvenlidir?
3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir. Kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile, şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yaparsınız.
3D Secure nasıl işler?
3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve alışveriş yapılan kredi kartının sahibinin cep telefonuna sms ile onay kodu gönderilir veya kart sahibi dışında kimsenin bilmediği özel bilgiler istenir. Bu şekilde yapılan başarılı ödeme işlemlerinde, banka herhangi olumsuz bir durumda tüm sorumluluğu üzerine alır.
3D Secure şifresini nasıl tanımlayabilirim?
3D Secure ile işlem yapabilmek için kartınızın dahil olduğu bankaya başvurmanız ve 3D Secure kaydı ile birlikte 3D Secure şifrenizi almanız gerekir.
Faturamatik mobil şubeyi indirerek mobil
cihazlarınızdan tüm işlemleri daha hızlı
ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
© Copyright 2015, All Rights Reserved